Pleťová séra: Proč byste jim měla dát šanci

Zřejmě jste zvyklá svou pleť pravidelně čistit a odličovat, používat denní a noční krém, ale sérum ještě pořád vnímáte jako určitý nadstandard. Kdekdo sice o účincích sér básní, ale vy stále trochu tápete po smyslu, proč byste je měla do své každodenní péče zařadit? Důvody se vyplatí zjistit…

Kromě nezpochybnitelných účinků pleťových sér se jimi vyplatí hýčkat pleť už pro jejich příjemnou konzistenci. Séra totiž mívají velmi lehkou až gelovitou strukturu, kterou do sebe pleť okamžitě a ochotně absorbuje.

Jejich blahodárné složení
V porovnání s pleťovými krémy navíc séra disponují až několikanásobně vyšší koncentrací účinných látek. Složení sér se pak liší podle toho, jaký problém s pletí si přejete jejich pomocí řešit.

Podle typu pleti můžete vsadit například na omlazující sérum – doporučuji Tri-Therapy Lifting Serum nebo Bionic Face Serum – hydratační sérum či sérum zklidňující citlivou pleť se sklony k zarudnutí – skvělé je Redness Neutralizing Serum z řady RESTORE – anebo třeba na sérum eliminující tvorbu pigmentových skvrn – v tomto případě vám dobře poslouží rozjasňující Illuminating Serum.

 

V hydratačních sérech se jako hlavní složka často objevuje kyselina hyaluronová – látka tělu vlastní, přímo zodpovědná za hydrataci a regeneraci pokožky. V sérech s omlazujícím efektem je pro změnu klíčový vitamin A a jeho deriváty – zejména Retinol. K projasnění a sjednocení barvy pleti slouží séra s vitaminem C. Séra bohatá na vitamin E mají za úkol pleť především zklidnit a zregenerovat.

Pleťovým sérem pak samozřejmě můžete – a dokonce byste přímo měla – ošetřovat nejen svůj obličej, ale také krk a dekolt, kde se kůže velmi často potýká s obdobnými problémy a navíc má tendence velmi rychle stárnout.

Séra v každodenní péči
V jaké fázi péče o pleť se však vyplatí sérum zařadit? Je to jednoduché. Přípravek aplikujte na důkladně vyčištěnou a odlíčenou pleť, aby mohly cenné látky v něm obsažené co nejsnadněji proniknout přímo do pokožky. Většina sér navíc disponuje aplikátorem, který stačí jednou až dvakrát zmáčknout, čímž získáte přesnou a vždy stejnou dávku.

Po aplikaci séra, které rozetřete po obličeji, krku i dekoltu, ještě na pokožku naneste svůj denní či noční krém. Voilà, svůj každodenní rituál péče o pleť máte rázem hotový. Těšte se na výsledky, brzy se dostaví!

 

 

 

You may also like

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux